NĚCO MÁLO O NÁS

S manželem Martinem, se syny Davídkem a Matyáškem, se 3 boxery, jedním lvíčkem a jednou čivavou bydlíme v malé obci Mělnické Vtelno, která se nachází na poloviční cestě mezi Mělníkem a Mladou Boleslaví. Kromě psů chováme ještě králíky a něco málo pěstujeme na zahrádce. Období mateřské dovolené mi už skončilo a jsem opět zapojena do pracovního procesu na plný úvazek. Tímto se mi podstatně zmenšil čas, který mohu věnovat předení. Výcvikem a chovem boxerů se zabývám od roku 1989, kdy mi rodiče pořídili první fenku. V roce 2003 k boxerům přibyla fenka lvíčka Qualité a na podzim roku 2007 ještě fenka krátkosrsté čivavy Alexandra. Naše psí web stránky si můžete prohlédnout ZDE. Od roku 2012 provozuji e-shop s plechovými dózami. Specialitou jsou dózy s potiskem plemen psů, které pro nás kreslí česká malířka a tiskne na dózy moravská tiskárna. Plechové dózy najdete ZDE. 

 

 

Ruční práce jako je šití a pletení mne vždy bavily. Když jsem před několika lety četla článek v časopise Pes přítel člověka, že je možné zpracovat psí srst do krásných měkkých klubek, zaradovala jsem se, že by šly do sebe skloubit mé dvě záliby - psi a ruční práce. Bohužel problém nastal tehdy, když jsem zjistila, že se vlastně nikde nedá sehnat a koupit strojek, na kterém se srst zpracovává. Myslela jsem si, že takový strojek nejspíš seženu u firem, které vyrábí pletací stroje, ale neuspěla jsem. Pátrala jsem po internetu, požádala jsem své známé v zahraničí, zda by se poptali, jestli se něco takového vůbec vyrábí? Nic nového jsem se nedozvěděla, ale čas od času jsem sedla k internetu a zadávala do vyhledávače různá slova a slovní spojení a očekávala jsem, že se něčeho dopátrám. Počátkem roku 2008 jsem na netu objevila článek o spřádání ovčí vlny na kolovrátku. Přes další odkazy jsem se postupně dozvěděla, že kromě ovčí vlny jde na klasickém kolovrátku sepříst i srst z jiných zvířat jako jsou třeba pejskové, nebo angorští králíci, mohérové kozy apod.

 

Ráda bych se představila … Mé jméno je Romana Koutníková a sídlím v městečku Milevsku, na pomezí jižních a středních Čech. S naším psím kvartetem, čítajícím matku rodu Rayen, pracovitou Claire, benjamínka Drakea a našeho nejhlasitějšího - lvíčka Luxe, mi výrazně pomáhá syn Daniel. Psům se věnuji od roku 1984. Kromě psů jsou naší velkou láskou koně, obzvláště westernový sport, ale i další zvířata. Pro jejich chov však v současné době nemáme podmínky. Ale třeba jednou … Vzhledem k synovým úspěchům na rodeích, přibyla do naší rodiny klisna quarter horse jménem Jenny Aksa Bonanza, která je zatím ve výcviku a žije ve stádě u našich známých. O další mé činnosti si můžete přečíst na webu www.majoranek.wbs.cz .

Ruční práce mi učarovaly v době, kdy jsem začala asi rozum brát a pod taktovkou své prababičky a mamky, jsem se prodrala prvními upocenými a drhnoucími očky. Má panenka Barunka měla vždy poslední pletené a šité modní výstřelky dle časopisu Žena a moda. Pletení jsem se věnovala se stoupající intenzitou a po skončení mateřské dovolené jsem začala uvažovat, jak svůj koníček využít i k obživě. Časem si mě vybrala ke spolupráci pražská modní designérka a 4 roky práce pro ni, mi přinesly nepřeberné množství zkušeností a výbornou průpravu, co se týče střihů, barev, materiálů, ale i profesionálního zpracování ručně pletených výrobků. V současné době vymýšlím a vyrábím pletená dílka pro radost svou i zákazníků a zároveň se snažím pracovat s vlnou i jinak - příst a barvit, aby pak mé výtvory byly moje "hand made" od začátku do konce :o)